Home > > Tanrı'dan Mektup

Tanrı'dan Mektup

Hayatın gerçekte ne güzel olabileceğini hatırlatan küçük, sevgi dolu bir hikaye.
Kimin cevapladığı bilinmiyor ama Amerikan Posta servisinin ölü mektup ofisinde güzel bir ruh çalışıyor.


Abbey and Meredith

14 yaşındaki köpeğimiz Abbey geçen ay öldü. O öldükten bir gün sonra, 4 yaşındaki kızım Meredith ağlıyor ve Abbey'i ne kadar çok özlediğini anlatıyordu. Bana cennete gittiğinde O'nu tanıyabilmesi için Tanrı'ya mektup yazıp yazamayacağımızı sordu. Kızıma bunu yapabileceğimizi söyledim ve O bana şu cümleleri yazdırdı:

Sevgili Tanrım,
Lütfen köpeğime iyi bakar mısın? O dün öldü ve şimdi cennette seninle. O'nu çok özlüyorum. Hasta olduysa da O'nun benim köpeğim olmasına izin verdiğin için teşekkür ederim. Umarım O'nunla oynarsın. O yüzmeyi ve toplarla oynamayı çok sever. Sana O'nun bir resmini yolluyorum, böylece benim köpeğim olduğunu anlayabilirsin. O'nu gerçekten çok özlüyorum.
Sevgiler,
Meredith


Mektubu Meredith ile Abbey'in bir fotoğrafıyla birlikte bir zarfa koyup Tanrı/Cennet adresine gönderdik. Kendi adresimizi de gönderen/cevap adresi olarak yazdık. Sonra Meredith zarfın ön yüzüne pek çok pul yapıştırdı çünkü cennete kadar gitmesi için çok fazla pul gerekeceğini söyledi. O gün öğleden sonra mektubumuzu postanedeki posta kutusuna attı. Birkaç gün sonra Tanrı acaba mektubu almışmıdır diye sordu. Sanırım almıştır diye cevapladım.

Dün, ön verandamızda altın rengi kağıda sarılı Meredith'e gönderilmiş, hiç tanımadığımız bir elden bir paket bulduk. Meredith onu açtı. İçinden, Fred Rogers'ın "Bir evcil hayvan öldüğünde..." isimli kitabı ve kapağın içine bantlanmış bizim açılıp okunmuş mektubumuz çıktı. Karşı sayfasında da Abbey ile Meredith'in fotoğrafı ve iliştirilmiş şu not vardı:

* * * * * * *

Sevgili Meredith,

Abbey cennete ulaştı ve güvende.

Resim göndermen çok yardımcı oldu. Abbey'i hemen tanıdım. Abbey artık hasta değil. O'nun ruhu benimle, aynı şimdi senin kalbinde olduğu gibi. Abbey senin köpeğin olduğu için çok mutlu. Cennette bedenlerimize ihtiyacımız olmadığı için senin resmini saklayacak bir cebim yok. O yüzden O'nu küçük bir kitapla birlikte Abbey'den sana birşey kalması ve hatırlaman için geri gönderdim.

Güzel mektubuna ve onu bana yazıp göndermene yardım eden annene teşekkür ederim. Ne harika bir annen var. O'nu senin için özel seçtim. Seni her gün kutsuyorum ve unutma, seni çok seviyorum. Bu arada, beni bulman çok kolay. Sevgi nerdeyse ben ordayım.

Sevgiler,

Tanrı


Çeviri: Emreskopi

Share |