Home > > Matthew Ward May 1, 2012

Matthew Ward May 1, 2012

Moc i wyrazy miłości; ewolucja duszy, wiedza pracowników Światła, możliwości, nie ma czego się bać

1. Z pozdrowieniami pełnymi miłości od wszystkich dusz na tej stacji, tu Mateusz. Ostatnio miliony istot na całym świecie aktywnie obserwowało Dzień Ziemi, dziś jest Światowy Dzień Miłości, a Światowy Dzień Wyzwolenia nadchodzi. Szanujemy te wydarzenia, które świętują miłość do waszej planety, miłość do ludzi i umiłowanie wolności, tak żeby ludzie wszystkich nacji mogli żyć radośnie i bez strachu.

2. Dostaliśmy pozwolenie i przekazujemy krótki fragment z pierwszego newsletter’a z 11 kwietnia 2003 Fundacji Światowego Dnia Miłości:

Miłość zaczyna się ode Mnie. Przyłączcie się do ludzi z całego świata, tak jak my. Świętujmy i dzielmy się miłością, którą mamy w sobie. Jest to szczególny dzień przypominający, że miłość jest ogniwem łączącym nas wszystkich. Jest to również niesamowita moc, która uzdrawia i zmienia wszystko, czego dotknie.
Każdy z nas jest potężną siłą miłości, jeśli pozwolimy tej energii się uwolnić. Nie ma nic takiego, co musimy ostatecznie zrobić, trzeba tylko pozwolić sobie odczuwać i być miłością. To takie proste. Światowy Dzień Miłości jest po prostu naszym sposobem powiedzenia – pamiętajmy, miłość należy do nas i jest częścią każdej chwili naszego życia.

3. Tak, ukochane dusze, miłość jest właśnie tak prosta, pozwólcie jej po prostu być! Tak często jak słowo miłość jest wypowiedziane, napisane lub przeczytane, miłość jest możliwa – prawdopodobna! - ale moc miłości i tak wiele form ekspresji miłości pozostaje nierozpoznanych. Miłość i Światło to dwie twarze, że tak powiem, esencji energetycznej Stwórcy, tej najpotężniejszej siły w kosmosie. Szczególnie teraz, kiedy tak mało czasu pozostało do momentu, kiedy Ziemia osiągnie czwartą gęstość, ważne jest, aby zrozumieć, że miłość jest kluczem do Wzniesienia każdej duszy. Dlatego poprosiłem Mamę, aby zacytowała tutaj ten fragment książki, w którym rozmawialiśmy o miłości i Świetle.

********************

4. [Poniższy fragment pochodzi z poprawionego wydania "Oświecenie dla Nowej Ery".]

Suzanne: Myślałam, że poprzez miłość do innych, automatycznie wysyłamy im światło, ale teraz się zastanawiam, czy może to oznaczać coś więcej.
Mateusz: Mamo, masz rację, że uczucie miłości dla kogoś niesie im światło, ale masz też rację, że kryje się w tym coś więcej. I choć nie jest konieczne rozumienie procesu przesyłania Światła do tego, żeby był on skuteczny, to jednak wytłumaczę jak to działa.
Światło jest w twoim duchu, to uczucie można opisać jako beztroskę, kiedy coś daje ci radość lub pamiętasz coś, co było dla ciebie ważne. Pomyśl, jak się czujesz, kiedy jeden z twoich psów trąca cię nosem, lub słyszysz jedną z twoich ulubionych symfonii, albo kiedy widzisz piękny zachód słońca – to jakby cała twoja istota wypełniła się Światłem i tak się właśnie dzieje. Jesteś wypełniana Światłem – po prostu, poprzez doświadczenie.

Światło pochodzi z twojej duszy, łączy się z umysłem i płynie przez całe twoje ciało, żeby wyzwolić piękne uczucia lub inspiracyjne ‘Aha’! Nie musiałaś nic robić, by doznać tego uczucia i cokolwiek je wywołało, nie wymagało szczególnych starań, by je w tobie wykreować. Tak się dzieje, ponieważ twoja dusza jest wyczulona na Światło!
Światło, nazwijmy je miłością, bo o tym tu właśnie mówimy, przekazywane od jednej istoty do drugiej, nie różni się w przyczynie i skutku, ale to ty możesz chcieć to zainicjować poprzez skupienie się na kimś. Gdy to zrobisz, natychmiast wibracje w twoich myślach i uczucia docierają do tej osoby. Energia płynie od ciebie wzdłuż twoich intencyjnych myślokształtów i intensywności i ta sama porcja miłości, którą wysłałaś płynie pod właściwy adres. Nie ma fałszywych adresów, ponieważ intencja i uczucia są zupełnie jasne. Odbiorca, oczywiście, nie będzie tego świadomy, ale jego /jej dusza będzie wiedziała o „przesyłce”.

Myślę, że rozumiem, Mesz, kochany. Mówiłeś już o wrażliwości na Światło, ale nie jestem pewna, jakie są tego skutki. A może powinnam powiedzieć, że nie wiem, jakie to uczucie. Czy możesz mi powiedzieć, jak możemy wiedzieć, czy otrzymujemy Światło i jak je wykorzystać w codziennym życiu?
Z radością ci to powiem, Mamo! Najprościej mówiąc, otwarcie na Światło uaktywnia duchową klarowność, która wykracza poza ograniczenia trzeciej gęstości. Należą do nich uprzedzenia i nienawiść z powodu różnic, działanie w chciwości, osądzanie innych za ich wybory, chowanie urazy lub pragnienie zemsty, bezwzględne parcie do przodu, oszustwa i kłamstwa, kontrolowanie życia innych i odmawianie im wolnej woli, ślepe podążanie za dogmatami lub wydawanie rozkazów, choć instynkt podpowiada, że nie są one oparte na czystych intencjach (w duchu Stwórcy). Ale tak naprawdę, największym ograniczeniem trzeciej gęstości jest strach – właściwie wszystkie te negatywne działania i emocje, o których wspomniałem wcześniej, pochodzą ze strachu.

Logicznym jest myśleć, że poprzez zmianę niektórych z tych negatywnych obszarów, o których wspomniałem, stajecie się otwarci na przyjęcie Światła i wzrastacie duchowo. Pozytywne zmiany z pewnością są postępem, ale nie do stopnia, jakiego się spodziewacie, jeśli nadal czujecie strach o waszą sytuację osobistą lub światową. Duchowy wzrost oznacza uczenie się życia bez lęku, uczenie się pełnego zaufania w niezrównaną moc miłości.

A jeśli chodzi o wykorzystanie Światła w życiu codziennym, Mamo, powiedzmy tu – miłości. W twoim świecie miłość jest bezgraniczna, a jednak nie jest rozpoznawana, choć słowo to jest tak powszechnie używane – można powiedzieć, że jest nadużywane, np.: kocham karczochy, czy, kocham tę piosenkę. Najpierw więc, powiem ci co nie jest miłością.
Jedzenie i rozrywki mogą dać wiele przyjemności, a ja na pewno nie jestem przeciwnikiem przyjemności, które podnoszą na duchu, ale one nie są miłością.
Nie jest też miłością fascynacja fizycznością drugiej osoby, która prowadzi do niepokoju o bezpieczeństwo w związku w dłuższym przedziale czasowym. Miłością nie jest kontrolowanie partnera, użalanie się lub zamartwianie się losem rodziny i przyjaciół, miłością nie jest sukces zawodowy i nie jest nią majątek.
Miłość nie jest uzależniona od sławy, statusu społecznego, bogactwa finansowego lub opinii innych ludzi o tobie. Miłość nie jest krucjatą na rzecz twoich przekonań lub prozelityzmu (nawracania). Miłość nie wymaga zrozumienia mistycznych i duchowych nauk lub karmicznych komponentów doświadczania, albo też continuum, które obejmuje cały czas i przestrzeń jednocześnie lub prawa wszechświata.

Tak więc, czym jest miłość? W najprostszych słowach, miłość jest dzieleniem się Stwórcy sobą ze wszystkimi Jego stworzeniami. Miłość jest siłą uzdrawiania wszechświata. Miłość jest w duszy i potrzebuje tylko twojego uwzględnienia tych wrodzonych odczuć kochania innych i przyjmowania ich miłości do ciebie. Miłość nie ma żadnych ograniczeń, żadnych granic co do objętości.
Miłość objawia się traktowaniem innych z życzliwością, uczciwością, szczerością i współczuciem, niesieniem pomocy potrzebującym. Gdyby można było powiedzieć, że miłość ma składniki, to są nimi niektóre ze składników boskiej ekspresji w działaniu.

Wiedza o tym, że ty i Stwórca i każde inne dzieło Stwórcy są nierozdzielne - jest miłością. Wiedza o tym, że sama Ziemia jest czującym, świadomym życiem i szanowanie wszystkich jej form życia – jest miłością.
Bycie świadomym tego, że nikt nie może znać innych na poziomie duszy i dlatego nie ocenia ich, ale raczej nie toleruje działania postrzeganego jako szkodliwe - jest miłością.

Słuchanie boskości w sobie – jest miłością. Wieść życie, które wzbudza kochanie siebie – to jest miłość. Cieszenie się szczęściem innych – to jest miłość.
Robienie czegoś, co przynosi radość innym – to jest miłość. Przebaczanie sobie i innym – to jest miłość. Dzielenie się z innymi swoimi zasobami ze szczerego serca – to jest miłość. Czynienie dobra nie oczekując niczego w zamian- to jest miłość.

Mieć uczucie spokoju w sercu i umyśle – to jest miłość. Lekki dreszczyk, kiedy widzimy zachód słońca lub słyszymy śpiew ptaków – to jest miłość, a uśmiech to jeden z najprostszych i najbardziej promieniujących sposobów wyrażenia miłości.

W niektórych lub we wszystkich tych przypadkach i wielu innych, z którymi możesz się zetknąć, gdy wiesz instynktownie, że są miłością w działaniu, manifestujesz swoją miłość dla Boga i od Boga.

Mamo, nie sądzę, że powiedziałem ci cokolwiek, co cię zdziwiło. Ale może dobrze jest mieć jakiś punkt odniesienia jako Światło przewodnie w tych czasach, kiedy ciemność może wydawać się przysłaniająca wspaniałe bogactwo miłości w twoim świecie.

**********************


Dziękuję Mamo.

5. Czytanie o duchowości i o sprawach metafizycznego charakteru może być doprawdy fascynujące i podnoszące na duchu, ale nie jest to konieczne dla ewolucji duszy. Podobnie jest z uczestniczeniem w zajęciach lub warsztatach, które dostarczają wejrzenia w arkana. Mając guru lub mentora pomaga wam w zrozumieniu misterium życia, gdy podążacie za oświeceniem oferowanym przez “Mistrzów” – są tu znaki cudzysłowu, ponieważ te niezwykle rozwinięte dusze tak siebie nie nazywają. Duchowy wzrost jest każdego własnym, osobistym doświadczeniem życia z serca – tej siedziby duszy, rdzenia fizycznej żywotności i centrum Jaźni, która przesyła i przyjmuje miłość. Po prostu, BYCIE miłością jest ewolucją duszy.

6. To wysokie wibracje miłości, czy światła rozpoczęły wzbudzać ludzką świadomość ponad siedem dziesięcioleci temu, kiedy odległe, potężne cywilizacje promieniowały te, ratujące życie energie na waszą ojczystą planetę. To ta coraz większa intensywność światła na Ziemi podniosła zbiorową świadomość jej mieszkańców i doprowadziła ją i do tego momentu ścieżki Wzniesienia.

7. Na tej stacji w kontinuum możemy obserwować jednocześnie to, co nazywacie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Tak jak można oglądać różne elementy na monitorach waszych komputerów jednocześnie, to my możemy zobaczyć, jak 70-kilka lat temu Ziemia była pozbawiona światła, i jak rozpoczęła swoją podróż z głębokiej trzeciej gęstości, a także wszystkie jej progresywne kroki w kierunku dzisiejszego blasku u progu Złotego Wieku

8. Nigdy dotąd w tym wszechświecie żaden inny świat nie wzrósł z głęboko zakorzenionej ciemności z taką prędkością lub miał taką monumentalną pomoc od niezliczonych źródeł Światła. Nigdy wcześniej tak wiele wysoko rozwiniętych dusz nie przybyło z innych cywilizacji, aby uczestniczyć w tym duchowym odrodzeniu świata. Tworzycie uniwersalną historię!

9. Teraz więc, zejdźmy z powrotem na Ziemię, że tak powiem. Pochwalamy was za cierpliwość w tym, co można nazwać “dziecięcymi krokami” jeśli chodzi o kończenie zamętu, przemocy i ekonomicznej niedoli, które dotknęły miliardy istnień ludzkich. Cenzura wciąż istnieje w mediach głównego nurtu do tego stopnia, że jeśli wysiłki na rzecz rozwiązania konfliktów i przezwyciężania trudów są transmitowane, reportaż jest minimalny w porównaniu do prezentacji o morderstwach, na przykład, albo o skandalach celebrytów, albo o politycznych przemowach i bardzo wiele z tego, co się dzieje nadal jest potajemne.

10. Jednak poprzez przemyślenie tego, co jest ogłaszane, można zobaczyć postęp sił Światła nawet bez większego publicznego demaskowania osób, które popełniły zbrodnie przeciwko ludzkości, korupcje lub kradzieże na niewyobrażalną skalę. Usuwanie ich z wpływowych stanowisk trwa wraz ze skrupulatnym dochodzeniem i przesłuchaniami licznych innych osób w wielu krajach. Dowody w tych wszystkich przypadkach muszą być niepodważalne i pracownicy Światła w waszych systemach sprawiedliwości i prawnych pracują całymi dobami, aby przyspieszyć aresztowania, procesy i wyroki. Każda procedura musi być zgodna z waszymi krajowymi i międzynarodowymi prawami, gdzie koła mają tendencję obracać się powoli, w przeciwnym razie byłby chaos i anarchia.

11. Wasz świat jest przekształcany przez ewolucję, nie rewolucję. Rezultatem rewolucji była zmiana warty, gdzie korzystała względnie mała garstka osób, ale ponieważ wszechobecna ciemność pozostała, kontrolowanie ludzi było kontynuowane przez grupę, która przejęła ster władzy. To co dzieje się teraz nie tylko pociągnie ciemnych do odpowiedzialności za ich czyny, ale również zagwarantuje, że żadne inne z takich intencji globalnej dominacji nie będą mogły pokierować kursem przeznaczenia waszego świata.

12. Większość ludności nie ma nawet odrobiny świadomości na temat gigantycznych kroków w zbiorowej świadomości, które ostatecznie doprowadziły do trwających dyskusji pomiędzy niektórymi z waszych przywódców i przedstawicielami innych cywilizacji. Większość ludzi nie wie, że technologia na statkach kosmicznych wokół waszej planety powoduje, że szeroko niszczycielska broń ma awarie; niweluje skutki geofizycznych wydarzeń i zmniejsza toksyczność we wszystkich rodzajach zanieczyszczeń, w tym elementy radioaktywne pochodzące z wybuchów jądrowych i szkodliwe substancje smug chemicznych.

13. Większość ludzi na Ziemi nie wie, że są przeprowadzane staranne plany dla niektórych załóg do lądowania i dla ich oficjalnego przywitania, albo że ci “obcy” przywiozą technologie pomocne w oczyszczeniu planety. Większość ludzi będzie zaszokowana, gdy dowiedzą się, że członkowie innych cywilizacji żyją pośród was i niektórzy z nich udaremniają próby Iluminatów w odzyskaniu władzy poprzez stwarzanie nowych, bojowych frontów.

14. Większość ludzi nie wie, że Ziemia prawie wyszła z trzeciej gęstości, lub że prawo fizyki regulujące życie w tym wszechświecie ustanowiło, że nic z niską częstotliwością ciemności nie może wejść do wysokich wibracji czwartej gęstości. Obejmuje to fizyczne ciała, działania, plany, dogmaty, prawa, zwyczaje, rytuały - wszystko co jest opracowane z ciemnym zamiarem do kontrolowania ludności; wszystko co jest szkodliwe dla ciała, umysłu i duchai wszystko co przez tysiące lat trzymało wasz świat pogrążony w trzeciej gęstości zakończy się ciągu kilku następnych miesięcy.

15.Wiecie o tym wszystkim przez jakiś czas i dlatego honorujemy was za cierpliwość w oczekiwaniu na niezbity dowód tego, co wam powiedzieliśmy. Oczekiwanie dobiega prawie końca – dramaty pod dostatkiem są tuż za rogiem!

16. Ponieważ w waszym społeczeństwie tylko niewielu posiada wiedzę taką, jak wy, reakcja mas na nadchodzące głębokie prawdy, reformy i zapoznanie z innymi członkami uniwersalnej rodziny będzie powszechnym zamętem, zaprzeczeniem i w różnym stopniu strachem. Wasz uspakajający wpływ będzie bardzo potrzebny, a jak już często mówiliśmy, jesteście nie tylko dobrze przygotowani do radzenia sobie z tym, co nadchodzi, ale też do pomocy tym wszystkim, którzy są skłonni ją zaakceptować. Nie jest konieczna znajomość misji wybranych w waszych kontraktach duszy – gdy sytuacje się zaprezentują, zobaczycie, że wasza duchowa siła, mądrość i doświadczenia z wielu innych wcieleń będą dla was dostępne na wyciągnięcie ręki.

17. Jest to niezwykle budujące, że tylko niewielu pracowników Światła jest już poruszana złowieszczo brzmiącymi informacjami w artykułach internetowych lub wiadomościami od ciemnych istot z poza planety, albo wrogimi raportami w mediach głównego nurtu. Jednak niektórzy pracownicy Światła, tak jak wielu innych ludzi, którzy nimi nie są, nurkują na oślep w strach, aż najnowsza przepowiednia zostanie udowodniona jako bezpodstawna. W poprzednich przekazach umieściliśmy tego rodzaju liczne, zamierzone dezinformacje albo katastroficzne wizje, więc nie będziemy ich powtarzać, lecz zapewniamy, że wszystkie strasznie brzmiące ostatnie sytuacje, jak np. głośniejsze straszenie o Iranie, potencjalne promieniowanie z eksplozji w Japonii i plany terrorystyczne Al Kaidy skończą się na niczym.

18. To jest już poza tym czasem, kiedy strach mógł uzupełniać pokarm dla ciemności dla tych pośród was, którzy karmią się energią strachu, albo mógłby opóźnić podróż ziemską do Wzniesienia. Jednak strach wciąż gra silną rolę w losach pojedynczych osób. Z bezwarunkową miłością, zachęcamy was do rozwijania swoich zdolności rozeznawania i poszukiwania odpowiedzi w sobie. Czy myślicie o tym jako osiąganiu swojego wyższego Ja, boskości, wewnętrznej wiedzy, samego Boga, lub jakkolwiek chcecie nazwać ten “głos”, to jest wasza dusza, w której cala prawda jest znana, komunikująca się z waszą świadomością.

19. A to sprowadza nas z powrotem do miłości – miłości Siebie! Kiedy miłość jest w pełni obecna, strach nie może istnieć. Ale jeśli strach chwilowo pojawia się, poproście o pomoc, aby pozbyć się go ze swojej istoty. Zawsze obecne, kochające ramiona Boga i jego emisariuszy podniosą was delikatnie w kierunku samo-umocnienia, waszego prawa jako bogów i bogiń, którymi zawsze byliście i zawsze będziecie.

20. W ciągu tych ostatnich etapów na ścieżce wznoszenia się, niezliczone istoty świetlne z całego Wszechświata są z wami w duchu i wielu kroczy obok was.

______________________________________

MIŁOŚĆ i POKÓJ

Suzanne Ward
Website: The Matthew Books
Przetłumaczyły Ewa (1-4) i Krystal (5 20) (Transformacja 2012)


Drodzy Czytelnicy,

Tymczasowo nie jesteśmy w stanie udostępnić Wam tych tłumaczeń. Gdyby ktoś z Was zechciał przetłumaczyć je na język Polski, prosimy o kontakt luisavasconcellos@hotmail.com lub info@galacticchannelings.com

Z góry dziękujemy
Share |